League of Bulgaria season 53 [2]

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Сезон 53, Втора лига (13)

bg Никола Пашов >> tuesday july 14 - 09:26, Edited tuesday july 14 - 09:30

Добър ден, колеги!

Макар и след 5 кръга, мисля, че е време е отново да раздвижим малко форума. Като за начало, поставям три основни теми:

1. Очаквания за сезона от Вашите отбори

2. Кои са  фаворитите Ви за топ 5

3. Развитие на младежките състави

Вие сте!

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> tuesday july 21 - 22:27

Според мен като цяло нивото на втората ни дивизия се е повишило. Разликата в отборите между първа и втора не е толкова голяма колкото беше преди 2-3 сезона. А това означава че изкачването в първа дивизия не е толкова лесно заради по-силната конкуренция. От друга старана на плейофите, отборите от първа дивизия въобще не могат да бъдат наречени фаворити за оставане, точно заради малката разлика в класите. Надявам се да се впиша в петицата на края на сезона, а с малко късмет на плейофите може и да се кача в първа дивизия. Дали ще се получи - времето ще покаже.

За фаворити нищо не мога да кажа. На пръв поглед всеки от отборите от първо до десето място може да бъде в петицата в края на сезона. Почти всеки от тези отбори вече е бил в първа дивизия и вероятно крои планове да се върне там :)

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> monday july 27 - 09:50, Edited monday july 27 - 09:51

Редно е и аз да кажа мнението си. Явно няма да има голяма активност във форума. Отново сме само ние двамата. Общо взето моите наблюдения съвпадат с твоите - разликата между водещите отбори от Втора лига и последните отбори от Първа е доста малка. Преди два сезона стигнах до плейоф с Черноморец. В първия мач отборът ми повеждаше на два пъти и в крайна сметка резултатът завърши 3-3. Да, загубих втория с 1-4, но по-важното е, че успях да му създам жега.  Това е и най-доброто ми представяне до момента. Българското първенство е в европейския елит и това дава отражение и на второто ниво. 

Този сезон тимът ми се представя впечатляващо добре - към момента в последните 6 мача имам 6 поредни победи с едва един допуснат гол. Предстои да се срещнем с теб в следващия кръг и естествено ти си фаворитът, защото отборът ти е по-класен. Поздравления за това, че успя да наложиш Ботев толкова сезони в Първа лига. Мисля, че бързо ще се върнеш там.

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> thursday july 30 - 20:27

В средата на миналия сезон трябваше да избирам дали да направя това към което се стремя от 4-5 сезона или да купя играчи с които да остана в първа лига. Реших да рискувам и не купих играчи - съответно нямах късмет и отпаднах директно. Този сезон имам шанс да се кача пак, конкуренцията обаче е жестока. Вече сме преполовили сезона, а първата четворка е с еднакъв брой точки :) Това вече е интересно. А Слава е на пето място и изостава само 4 точки.

Предполагам отборите от първата петица ще останат същите в края на сезона. Само ще трябва да решим кой коя позиция ще заеме. Аз позакърпих пробойните които се бяха появили в отбора ми през този трансферен прозорец. Дали това ще доведе до малко по-добър втори полусезон за мен ще видим. Постигнах дългосрочната си цел така че сега ще вложа сили в качването в първа лига. Инфраструктурата ми вече ми носи загуби ако не играя там :)

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> monday august 3 - 12:36, Edited monday august 3 - 14:30

Огормна заслуга за добрите ми резултати този сезон има вратарят...който е под наем. Фактът, че е на второ място по сухи мрежи, е достатъчно красноречив. Имах късмет да го взема за втора поредна година към края на трансферния прозорец, т.е. на третия или четвъртия кръг от шампионата. Преди това началните резултати (особено първият кръг) онагледиха сериозната вратарска криза, в която съм изпаднал: имам италиански вратар, който е на 41 -2 години, чиято класа е вече силно занижена,  и млад вратар от школата, нивото на когото отново не съответства на отборното такова. Закупуването на класен страж ще ми излезе прекалено солено и затова мисля засега да продължа с практиката да взимам млади класни вратари под наем. Просто друг начин не виждам. А ако случайно няма такива, какъвто бе случаят преди началото на сегашния сезон, ще изям бая шамари. Каквото сабя покаже. Иначе невероятно завързано първенство за първата петица. Аз не очаквах да съм на 4-та позиция 11-12 кръга преди края (не знам колко точно се падат). Италианската тактика се оказа изключително удачна (уточних вече ГИГАНТСКАТА роля на Шагари). Победих и наглед по-класен тим като Чепинец. От всички отбори в топ 5 изкрънках по точка при гостуванията ми. Да живее италианското катеначо, хаха . Все пак си мисля, че Ботев ще съумее да задържи първото място и да се завърне в Първа лига директно.

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> wednesday august 5 - 20:03

Този вратар наистина върши работа. Равенството срещу мен беше изцяло негова заслуга, а като гледам и другите ти мачове е много полезен за отбора ти.

В този крък Аутсайдерите направо ме прегазиха. Моя вратар заедно със защитниците спокойно можеха да гледат мача от близката кръчма. Те и така ник'ва работа не свършиха в мача. Нападателите ми пък как не убиха някой запалянко в публиката, не знам. Толкова пропуски в един мач не съм виждал. Като събера пари ще правя кадрови промени

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> wednesday august 5 - 20:26

Това е вече неочаквано. По принцип Аутсайдърс е скрита лимонка с невероятен потенциал и трябва да се внимава с него. Не съм гледал мача, но изглежда болезнен резултат. 

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg Никола Пашов >> monday august 17 - 10:33

Е, нявлязхоме в етапа на плейофите. Двубоят с Чепинец протече точно така, както ми се искаше. Успях да измъкна равенство във Велинград (виртуалния Велинград, разбира се ) и всичко ще се реши на мой терен. Естествено, огромна заслуга резултата отново има вратарят. Засега всичко върви по план. Очаквам и завързан двубой между Ботев и Аутсайдърс. Не мога да дам сигурна прогноза. И двата тима са много качествени, затова шансовете са 50:50. Иначе поздравления за сериозната конкуренция във Втора лига!

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> wednesday august 19 - 10:08

Жалко че във втория мач не ти провървя. Аз някак преминах първия етап от плейофите

Предишния път когато се качих в първа лига, staraWW ми игра с младежите и падна нарочно. Сега не знам какви са му плановете, но ще се боря за качване

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> wednesday august 19 - 14:40

Сега видях жребия. Малко ме хваща яд, защото с Черноморец играх преди два сезона и му измъкнах равенство като гост. Стара ВВ са по-неприятен противник. Мисля, че ще си се бори за оставане. 

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> thursday august 20 - 12:21

В първия мач се справих. Дано и следващия мач ми провърви. Този път наистина се бори за оставане. Следващия мач също няма да е лек. С тази минимална преднина нищо не е решено

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> friday august 21 - 17:10

Поздравления! Първа лига ти приляга повече! Не съм гледал мачовете, но резултатите говорят сами за себе си. Успех! 

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> friday august 21 - 22:14

Страхотен късмет. 29-тата минута получавам гол, 30-тата изравнявам.

Този играч който го купих за едно ремарке пари, си заслужи разхода. Дано и в първа лига се представи добре

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16