League of Croatia season 66

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Skautiranje (108)


hr klokan92 >> tuesday january 21 - 12:40
Pozdrav prvoligaši.
Svi ste već upoznati sa ovom temu, a većina vas se uključila u ovaj projekt. kao što sam i najavio kojih tjedan dana prije otvaranja prijelaznog roka otvorit ću temu, da sve dogovorimo. Samo ukratko o ovome: Dakle, ovdije ćemo ovbjavljivati linkove taletiranih i povoljnih igrača iz cijelog svijeta koje možda ne želite dovest u svoj klub, ali neko drugi iz Hrvatske želi. Tako bismo trebali ostvariti više jeftinijih a kvalitetnijih transfera u naše klubove.

Jedina bitna stvar koja nam preostaje je raspodjeliti međusobno regije kojih je, bez Balkana 17. Vjerujem da će biti povoljan kompromis za sve, jer ipak su neke regije atraktivnije. I upravo sam dobio jedna takav prijedlog da raspodjelim regije u grupe. Budući da većina nas ima skautski ured levela 3, samim time i dvije regije za odabir, podjelio sam regije u dvije grupe. Aktivnije i neaktivnije prema sljedećim kriterijima.

Pod aktivnije spadaju Kina, Italija i Franscuska, Kina 2 i Poljska kao regije sa jednom ili tri zemlje. Pošto te zemlje imaju naviše kosirnika samim time su i aktivnije. Pošto ih je samo 4, odlučio sam im pridružiti još 4 regije iz grupe od 5 do 10 zemlaja i to one koje sadržavaju zemlje iz liga petica i nizozemsku. To su Europske regije Centralna Europa, jeverna Europa, Ujedinjeno Kraljevstvo i Zapadni mediteran.

U drugu grupu spadaju preostale regije sa 5-10 zemalja Istočna Europa, Jugoistočna Europa, Južna Amerika Istok, te regije sa više od 10 zemlalja: Afrika, Centralna Azija i Arabija, Sjeverna Amerika, Oceanija i Indonezija, Južna Amerika Zapad i Jugoistočna Azija.

Plan je sljedeći, da svatko odabere jednu regiju od svake grupe. Oni koji imaju veći level, mogu odabrati i više regija naravno, čak i zauzete ako žele. Drugi prijedlog je bio, da se na svakom roku (ili svake sezone) promjene regije, naravno uz obostran dogovor.

To je ukratko kako ćemo ovo napraviti, a sad jedino, dal želite ovdje na forumu da se dogovorimo za regije ili da meni preko poruka napišete nekoliko želja koje hoćete pa da ja raspodjelim regije najbolje što znam. Ja sam više za prvu opciju, a pošto ovih neaktivnijih regija ima jedna više napravit ću iznimku ako se slažete i uzeti dvije regije iz tog kruga Sjevernu Amereiku i Južnu Ameriju Zapad. U slučaju da ostane koja regija, obratit ću se za pomoć drugim aktivnim i zainteresiranim korisnicima. Zato i radimo ovo malo ranije. Naravno, svaki prijedlog ili primjedba je dobrodošao/la.

Regije:

1. GRUPA
Kina
Kina 2
Italija i Francuska
Poljska
Centralna Europa
Zapadni Mediteran
Sjevena Europa
Ujedinjeno kraljevstvo

2. GRUPA
Istočna Europa
Jugoistočna Europa
Južna Amerika Istok
Afrika
Centralna Azija i Arabija
Sjeverna Amerika
Oceanija i Indonezija
Južna Amerika Zapad
Jugoistočna Azija.
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr Kolja >> tuesday january 21 - 13:21
Imam skautski ured lv5 i pokrivam ove regije al mogu ih promjenit ako zelis
Afrika
Istočna Europa
Sjeverna Amerika
Jugoistočna Azija
hr Kolja
User
Registered2013-03-26
hr EroSt >> tuesday january 21 - 18:26
Eto ja mogu Sjevernu Europu i Sjevernu Ameriku ako vam odgovara?
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
hr v >> tuesday january 21 - 23:12
Ja imam Sjevernu i Jugoistočnu Europu.

Ero, ako Kolja već ima Sjevernu Ameriku da možda uzmeš nešto u Aziji? Iako mislim da nije problem ako imamo negdje i dvojica istu regiju jer neki imaju veću razinu Skautskog ureda pa mogu pokriti više država.
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr klokan92 >> wednesday january 22 - 09:45, Edited wednesday january 22 - 09:46
da, trebat će nam neko vrijeme da se dogovorimo, prvo dok se svi jave sa zeljama, tak da necemo unaprijed. volio bih da pokrijemo sto vise terena. isto tako, vjerujem da se slazete da se rotiramo kod svakog roka. Ako neko odabere regije koje sam odabrao, nema problema, premjesti cu se, više forme radi...

evo kako stvari zasad stoje:


1. GRUPA
Kina
Kina 2
Italija i Francuska
Poljska - klokan
Centralna Europa
Zapadni Mediteran
Sjevena Europa - v, Ero
Ujedinjeno kraljevstvo

2. GRUPA
Istočna Europa - Kolja
Jugoistočna Europa - v
Južna Amerika Istok -
Afrika - Kolja
Centralna Azija i Arabija
Sjeverna Amerika - Ero, Kolja
Oceanija i Indonezija
Južna Amerika Zapad - klokan
Jugoistočna Azija - Kolja
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr EroSt >> wednesday january 22 - 12:22, Edited wednesday january 22 - 12:36
Nisam vidio da je Sjeverna Amerika zauzeta, može onda druga Južna Amerika istok... Ali Sjeverna Europa mi treba u ovom prijelaznom roku, tako da to ostaje.
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
hr Kolja >> wednesday january 22 - 13:16
Meni ne treba nis od navedenog jer ne planiram kupovat tako da lako ja promjenim kaj god treba al ajd nek se prvo svi jave
hr Kolja
User
Registered2013-03-26
hr deooo >> wednesday january 22 - 14:39, Edited wednesday january 22 - 14:40
ja imam afriku sad ak treba mogu promijenit i jos sad stavljam skautski ured na veči level
hr deooo
Newbie
Registered2013-02-22
hr Damir >> wednesday january 22 - 15:35
ja imam skautski ured 7 lvl i imam pokriveno

Ujedinjeno Kraljevstvo, Zapadni Mediteran, Italija i Francuska, Poljska, Jugoistočna Europa i Centralna Europa...
ne sudjelujem baš u transferima previše i nisam često uz komp pa bi bi možda više pasale neaktivnije regije
hr Damir
Newbie
Registered2013-03-23
hr klokan92 >> friday january 24 - 09:12
Pa mozda to ni nebi bilo loše, Damire. Tamo je najkvalitetnija ponuda ali i najveća konkurencija.

Da, trebat će malo dogovora oko ovoga. Čekamo još tvrdog i borisa da vidimo gdje su oni.
Trebat će još dogovora, ali koliko vidim, pokrivamo većinu regija, malo azija šteka, al to se rješava. Vidjet ćemo kako će ovo funkcionirati u praksi pa ćemo znat bolje za ubuduće.

1. GRUPA
Kina
Kina 2
Italija i Francuska - Damir
Poljska - Damir
Centralna Europa - Damir
Zapadni Mediteran - Damir
Sjevena Europa - v, Ero
Ujedinjeno kraljevstvo - Damir

2. GRUPA
Istočna Europa - Kolja
Jugoistočna Europa - v, Damir
Južna Amerika Istok - Ero
Afrika - Kolja, deooo
Centralna Azija i Arabija
Sjeverna Amerika - Kolja
Oceanija i Indonezija
Južna Amerika Zapad - klokan
Jugoistočna Azija - Kolja
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr v >> friday january 24 - 13:06
Znači trenutno su ostale nezauzete:
1. Kina (klokane? ionako stalno u ekipi imaš nekog Kineza :P )
2. Kina 2
3. Centralna Azija i Arabija
4. Oceanija i Indonezija

Damir je rekao da je on spreman uzet neaktivnije npr. ove pod 3 i 4, ali bi bilo dobro da netko od preostale dvojice (ili netko drugi tko želi, nema prisile) preuzme 2 od njegovih aktivnijih.

I onda nam samo ostaje Kina 2. Mislim da smo dosta dobro sve pokrili...
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr deooo >> friday january 24 - 13:53
ja sam nadogradio skautski ured mogu uzet sad jos jednu sad
hr deooo
Newbie
Registered2013-02-22
hr boris8 >> saturday january 25 - 21:09
Evo mogu ja onda uzet Kina 2? Vidim da je to ostalo slobodno
hr boris8
User
Registered2013-02-07
hr klokan92 >> tuesday january 28 - 11:39
Evo, prijelazni rok je pred vratima. Vidjet ćemo kakvog će rezultata ovaj pilot-projekt dat u praksi. Prema sakupljenim informacijama, vjerujema da ovakvo izgleda stanje:

1. GRUPA
Kina
Kina 2 - boris
Italija i Francuska - Damir
Poljska - Damir
Centralna Europa - klokan
Zapadni Mediteran - Damir
Sjevena Europa - v, Ero
Ujedinjeno kraljevstvo - Damir

2. GRUPA
Istočna Europa - Kolja
Jugoistočna Europa - v
Južna Amerika Istok - Ero
Afrika - Kolja, deooo
Centralna Azija i Arabija - Damir
Sjeverna Amerika - Kolja
Oceanija i Indonezija - Damir
Južna Amerika Zapad - klokan
Jugoistočna Azija - Kolja

Sretno svima, ako ko ima nešta drugačije, slobodno napiše...
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr v >> tuesday january 28 - 14:34
Ok, ako je klokan ovako odlučio... deooo, boris onda jedan od vas dvojice može uzeti i Kinu (onu pravu). Ili ako Kolja želi imat neku aktivniju regiju...
hr v
Newbie
Registered2013-02-04