League of Croatia season 68

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Locked Juniorska liga (do kraja 34. sezone) (191)


hr Kolja >> tuesday march 11 - 22:03
Slazem se u potpunosti i ista stvar kod mene...
hr Kolja
User
Registered2013-03-26
hr Marko Bojanović >> tuesday march 11 - 22:13
Zašto nagrade? :/
To je natjecanje samo da se dobije iskustvo za mladje igrače, meni je jedini problem šta imamo manje utakmica od ostalih pa ne dobiju svi iskustva koliko bi trebali
hr Marko Bojanović
Newbie
Registered2013-02-06
hr klokan92 >> wednesday march 12 - 10:42
Mislim da sve juniorske lige svijeta imaju po 30 utakmica u sezoni, bez obzira na veličinu lige. Očigledno su termini juniorskih utakmica zadani kako su zadani. Onda je bar logično da se napravili juniorska liga sa 16 klubova i svako sa svakim dvije utakmice.

Isto tako, mislim da je fer da neki drugoligaški klubovi koji imaju kvalitetne juniorske ekipe mogu uć u prvu juniorsku bezobzira na plasman seniorske ekipe. S time bi se dovelo do neke profesionalizacije i samo taj čin je dovoljan da se poveća vrednovanje juniorske lige kao takve. Vjerujem da bi onda većina klubova to natjecanje shvaćala puno ozbiljnije, a ovo sa nagradama, čisto simboličke za pobjednika, netrebaju biti neznam kakve cifre. Više da se dobije pehar za uspjeh nego nekakvi značajni novci...
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr Marko Bojanović >> wednesday march 12 - 14:07
Grrr ma znam šta želiš kazati ali meni da je ta juniorska čisto da igrači dobiju iskustvo, a da se naprave trofeji i sl i pravi rasporedi pa ispadanja iz lige i sl meni bi osobno napravilo samo posla i obavezu...

PS klokane jeli znaš slučajno hoće li se promjeniti raspored lige sljedeću sezone kao u pravome životu, npr. 10 klubova umjesto 12?
hr Marko Bojanović
Newbie
Registered2013-02-06
hr EroSt >> wednesday march 12 - 14:18, Edited wednesday march 12 - 14:19
Nema promjene.

Sjećam se da sam oko toga razgovarao s Vincentom, ali on mi je rekao da bi htio da ovako ostane (jer bi onda došlo do protesta nekih igrača koji bi morali u nižu ligu, izmjena u tv prihodima za sve lige itd.). Jedino ukoliko bi većina zajednice htjela da se napravi liga 10, on bi ja mislim upalilo.

Pokreni revoluciju na forumu, pa možda bude :)
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
hr Marko Bojanović >> wednesday march 12 - 18:25
oću večeras kad dodjem kući ;)
hr Marko Bojanović
Newbie
Registered2013-02-06
hr v >> wednesday march 12 - 22:36
Malo rasprave i ovdje ;) Moj prijedlog bi bio da raspored ne bude potpuno slučajan! Trebale bi ekipe sa sličnim brojem bodova češće igrat međusobno - sličan sistem koristi na Rocking Rackets na prijateljskim turnirima pa tko igra može razumjeti na što mislim. Tako bi bilo zanimljivije, a ne da npr. prvi igra 6 puta sa 11. i 12. a 2. 6 puta sa 3. i 4.
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr klokan92 >> thursday march 13 - 18:37
Mislim da bi bilo puno povoljnije za Hrvatsku ligu da se otpocetka igralo sa 10 klubova (bilo bi u svakom slučaju realnije, jer je tako i sad, a znalo se i tad da će bit tako).

Sad je to teško provest, mozda jedino postepeno kroz nekoliko sezona.. inace bi polovica klubova iz nizih liga ispadalo u nizi rank sto nitko nebi volio...
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr v >> monday march 24 - 16:16
Pozdrav svima, još jedna juniorska sezona je za nama i vrijeme je za uobičajenu analizu rezultata. Ova je sezona protekla u potpunoj dominaciji 2 kluba - Gnk Dinamo Zagreb (koji je tek u finišu malo pokvario dojam) i NK Novi Zagreb. Veliki dio sezone ova 2 kluba vodila su gotovo potpuno izjednačenu bitku za titulu - najčešće je razlika bila samo 3 boda. Oba kluba su furiozno krenula od početka i nisu baš nudili svojim protivnicima veliki broj bodova. Nažalost, bilo je tokom sezone vrlo malo direktnih okršaja ova 2 kluba koji bi možda natjecanje učinili još napetijim i uzbudljivijim. Na kraju je NK Novi Zagreb zadržao jak ritam do kraja (završio je ligu sa prosjekom od 4 gola po utakmici!!) i osvojio još jednu titulu, a Gnk Dinamo Zagreb se morao zadovoljiti 2. mjestom. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni iza njih. Za treće mjesto je tokom sezone bilo dosta kandidata koji su se izmjenjivali u poretku praktički svako kolo. Na kraju je najbolji finiš imala ekipa NK Trnsko i zasluženo zauzela 3. mjesto, a u gužvi iza njih najbolje se snašla ekipa RNK Spalato, za dlaku ispred HNK Hercegovca i HNK Hajduk Splita. Vurnovec, HNK Sisak i 1 HŠK Građanski Zagreb (jedna od 2 ekipa koje su nanijele poraz prvaku. Druga je očekivano Gnk Dinamo Zagreb) su imali nešto lošiji finiš. Preostale 3 ekipe su se odvojile dosta rano i ostale su pri dnu do kraja. NK Rijeka i NK Krajišnik dosta dugo nisu imali niti jednu pobjedu...

Bilo je lijepo igrati sa svih 12 klubova, nadajmo se da će se tradicija nastaviti i dalje. Dojam malo kvari slučajni sistem ždrijebanja. Npr. ekipa NK Novi Zagreb je sa ekipama 1 HŠK Građanski Zagreb i Gnk Dinamo Zagreb igrala samo po jednu utakmicu! Štoviše, baš te dvije utakmice je izgubila i postavlja se pitanje što bi bilo da su igrali više puta... Ovako nikad nećemo znati.

A sad po mom običaju malo statistike:
1. Najviše pobjeda: NK Novi Zagreb (27) - novi rekord!
2. Najviše neodlučenih: RNK Spalato (10) - novi rekord!
3. Najmanje poraza: NK Novi Zagreb (2)
4. Najviše postignutih golova: NK Novi Zagreb (121) - novi rekord!
5. Najmanje primljenih golova: NK Novi Zagreb (25) - novi rekord!

6. Najmanje pobjeda: NK Krajišnik (3)
7. Najmanje neodlučenih: HNK SISAK, Vurnovec i NK Novi Zagreb (1) - novi rekord!
8. Najviše poraza: NK Rijeka i NK Krajišnik (23) - mislim da je novi rekord
9. Najmanje postignutih golova: NK Krajišnik (32) - novi rekord!
10. Najviše primljenih golova: NK Rijeka (117) - novi rekord!
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr Kolja >> monday march 24 - 19:55
Kao i uvijek zanimljiva i korisna statistika, samo se ne slažem o ovome za treće mjesto koje sam 90% sezone održavo ali da tek na kraju sam se znatnije odvojio
Cestitke na osvojenoj juniorskoj i novim rekordima
hr Kolja
User
Registered2013-03-26
hr v >> tuesday march 25 - 14:43
Hvala, ali ne vjerujem da ću iduće sezone bit tako dobar - ima i kod mene smjena generacija i dolaze mladi klinci koji vjerojatno neće biti na dovoljnoj razini za obranu prvog mjesta.
Ovo za treće mjesto, u finišu si se odvojio, ali nisi baš stalno bio 3. bio je tu i Hercegovac ispred tebe povremeno, a mislim i još netko, a i dosta dugo ste svi vi bili dosta blizu po bodovima čak i kad si bio 3. Istina je da si više od polovice prvenstva proveo na 3. mjestu, ali ne baš 90% ;) To bi ti inače bilo 27 utakmica od 30 :D
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr EroSt >> tuesday march 25 - 15:19
Meni je samo drago da sam ja bio prvi koji ti je otkinuo bodove (ovaj nerješen je protiv Hercegovca). Nakon jedno 3-4 uzastopna brutalna poraza juniorima je rečeno "Ili uzmite bod ili se ne vraćajte". Šta bi bilo da sam tražio tri boda :P
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
hr klokan92 >> thursday april 3 - 15:49
Lokalni rekreativci više poraza u prva 4 kola, nego cijele prošle sezone...
hr klokan92
User
Registered2013-02-08
si NK Krško
hr v >> monday april 7 - 20:48
Nimalo iznenađujuće s obzirom na smjenu generacija ;)
Očekivao sam čak da ću ove sezone rušiti neke druge rekorde :D

Ipak, izgleda ništa od toga - opet sam počeo pobjeđivati i to baš one na vrhu. 2 pobjede u gostima zaredom protiv dotad neporaženih.
hr v
Newbie
Registered2013-02-04
hr Zele >> tuesday april 8 - 06:03
Pošto još nema bodova u seniorskoj tablici,klinci se jako dobro drže, 12 bodova je u džepu, svi smo uvjereni da će uskoro doći i prvi bodovi glavne momčadi
hr Zele
Newbie
Registered2013-06-06