League of Poland season 23

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

50 sezon (75)


pl wielgachny >> sunday march 15 - 19:08

Niestety nie Mat, no chyba że olejemy wirusa i będziemy żyć normalnie, Włosi tam próbowali 

pl wielgachny
User
Registered2014-07-30
pl Allocer >> tuesday march 17 - 22:19

dramat z tym rynkiem transferowym, nikt nie chce kupowac, nawet boty nie skupują.. 

pl Allocer
User
Registered2013-09-29
pl Poland Alloces Force
pl MAT >> wednesday march 18 - 07:23

Wszyscy zbierają kasę na budynki.

pl MAT
User
Registered2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Nefix >> wednesday march 18 - 12:06

To dlaczego utopiles hajs w chinczyku bo widzialem ze starasz sie go sprzedac : D

pl Nefix
User
Registered2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl Katian >> wednesday march 18 - 17:21

Ludzie kupcie coś ode mnie. Takich średniaków kupujecie, a u mnie po taniości tacy kozacy:

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1768669/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1667546/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1691960/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1943874/transfer

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> wednesday march 18 - 17:46

A tak dla wzmocnienia. Ale zmieniłem zdanie i teraz chcę go sprzedać :P  Jak się nie uda to trudno z parę sezonów wzmocni team :)

pl MAT
User
Registered2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl MAT >> wednesday march 18 - 17:46

W jednym klubie udało się coś sprzedać hura

pl MAT
User
Registered2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl wielgachny >> thursday march 19 - 06:51

Katian emerytów sprzedajesz 

pl wielgachny
User
Registered2014-07-30
pl Katian >> thursday march 19 - 14:41

Jakich emerytów? 20, 27, 28, 29 lat - wszyscy poniżej 30. Najstarszy jest obrońca, który z takimi umkami to jeszcze przez 3 sezony będzie na poziomie TOP4 1 ligi, a potem jeszcze 2 sezony na poziomie 1/2 ligi. Najgorzej z ekipy wypada 28-letni pomocnik, ale i tak jak widzę jaki szrot niektórzy kupują za podobną cenę albo kupują dwóch średnich grajków łącznie za ok. 100-200 mln więcej, gdzie nie od dziś wiadomo, że w tej grze lepiej mieć 1 mocnego grajka, który będzie regularnie asystował, niż 2, którzy praktycznie nic nie zdziałają przez cały sezon.

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl wielgachny >> thursday march 19 - 15:08, Edited thursday march 19 - 15:08

Sorry chyba by mnie musiało nieźle pój... Żeby wydać 700mln na 29 latka-300mln to ok

pl wielgachny
User
Registered2014-07-30
pl Katian >> thursday march 19 - 20:53, Edited thursday march 19 - 21:12

A mi się nie opłaca za 300 mln, bo za 300 mln to go sprzedam za 2 sezony. Teraz chcę 600 mln, inaczej nie opłaca mi się sprzedawać. Żeby go zastąpić w składzie, musiałbym dać 600 mln, to co to za biznes? Straciłbym na podatku i tyle.

Ale Ty wielgachny to taki znawca od transferów, co zapłaciłeś za grajka prawie 600 mln, jak ledwo sezon temu ktoś dał trochę ponad 200. Rzeczywiśćie biznesmen z Ciebie. Ciekawe kiedy będzie na poziomie tego 29-latka, którego sprzedaję. Za 6-7 sezonów? Utrzymasz się chociaż w międzyczasie, czy będziesz migrować między 1 a 2 ligą? I za ile go potem sprzedasz? Za 200 mln?

Zauważyłem podejście kupowania młodych piłkarzy, jakbyście nie wiem co z nich chcieli wycisnąć z bazą na 10/11 poziomie, jak inne kluby mają bazę na 13-14, juniorzy będą też coraz lepsi z wyższych poziomów akademii. Widzicie w nich świetlaną przyszłość, jak 90% osób, które kupią sobie młodego, perspektywicznego i potem się dziwią, że jakoś niewiele się zmienia, bo dalej krążą koło tego samego miejsca. Ja swoje mistrzostwo zdobyłem kupując 2-3 graczy z najwyższej półki. Straciłem  na tym jakieś 1,5 mld, ale przynajmniej coś osiągnąłęm. Są kluby w naszej lidze, które potrafią przez 2-3 sezony wybulić 1-1,5 mld na grajków, a potem walczą w środku tabeli albo, żeby w ogóle się utrzymać. Pytanie, które podejście ma sens. Bo moim zdaniem albo się rozbudowujecie albo się wzmacniacie. Kupowanie grajków na przyszłość z zapleczem poniżej 12/13 poziomu bazy mija się z celem. Myśl o tym, by sprzedać ich z zyskiem niestety przy obecnym rynku też może nie wypalić, bo obecny rynek to jedna wielka niewiadoma. Zawsze może się znaleźć BOT, które da 1 mld za grajka, którego nikt inny by nie kupił za 400 mln, a może też być takt, że nikt nie kupi grajka za 250 mln o wartości szacowanej na 1 mld. Przed tamtym sezonem miałem chyba taką sytuację, że wystawiałem jakiegoś grajka za połowę i potem 80% z tego i znowu za połowę i tak w kółko. I ktoś kupił za połowę, chociaż zaakceptowałbym 40% mniej. Rynek jest dziwny, bo popyt jest mały, a gracze działają mega chaotycznie. Rozbieżnośći w transferach są ogromne i to w różne strony, bo czasem można kupić po taniośći perełkę, a czasem ktoś wybuli tyle, że głowa mała.

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl Ruta >> thursday march 19 - 23:17, Edited thursday march 19 - 23:22

Katian, co to jest 1-1,5 mld na grajkow  2 sezony??? Tyle to sie płaci za grajkow do utrzymania w topie. Jak matematyka wskazuje 2-3 na sezon to tylko wymiana dziadow. A teraz zeby wygrac mistrza to musiałbym miec 15 mld i wsadzic je na raz :P

Baze mam na 12 poziomie. Mam nawet kase na 13 . Tylko budżetu bym nie spiał bo 300 mln mam z odsetek, czyli tyle ile wyjde na plus w tym sezonie.

I bujam sie na granicy spadku co sezon. A co by mi dali goscie 27-28 lat? Miałbym na wymiane za 3 sezony cały skład!

Mnie zabiła wymiana stafu i siadł mi trening na 3 sezony. Pewnie mogłem kupić kredyty i miałbym od razu koksa, ale nie chciało mi sie.

Generalnie juz były rozmowa, to nie ceny za grajków są tu problemem ( tanie kupisz tanio sprzedaż ) tylko że ciagle kto był lepszy (pierwszy) bedzie tyko lepszy. Pensje dla skladu z 4-5 topowyymi grajkami (skład na mistrza) powinny byc nie do uciagniecia przez nikogo w perspektywie kilku sezonów. Tak jeste w kazdej innej grze: Hattricku, Gokickofie, Trophy menagerze

Ja sie jeszcze troche powbawie, zobaczę czy zrobie postep jak wybuduje stadion na 200 k, bo jak nie to good bye RS :)

Edyta dopwiada, ze widze ze jak bym nie sprzedał 29-30 latkow to miałby łatwiej sie utrzymac, ale pensje by wzieli.

pl Ruta
Newbie
Registered2013-06-27
pl wielgachny >> friday march 20 - 06:19, Edited friday march 20 - 06:19

Rynek odpowie czy ktoś ich kupi  za taką cenę 

pl wielgachny
User
Registered2014-07-30
pl Katian >> friday march 20 - 19:54

Rynek jest jaki jest. Już się na temat wypowiedziałem.

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nefix >> saturday march 21 - 10:13

Niektórzy znaleźli sobie rozwiązanie z 3ligi typ na multi przejął drugi klub czego nawet w nazwie nie ukrywa i napierdala sobie trasnsfery za 2x wartości :D

pl Nefix
User
Registered2013-09-19
pl Twierdza Wrocław