League of Poland season 38

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Sezon 45 (83)


pl Trxior >> thursday june 27 - 18:42

Właśnie dlatego nie miał konkurencji, bo zmontował wybitną kadrę przez ostatnie sezony, a nie dlatego, bo reszta "nie walczy". Gothart sprzedał kilku zawodników, bo miał ostatnią szansę by na nich dobrze zarobić i nawet jakby tego nie zrobił to podejrzewam, że Nurek spokojnie mógłby być pewny mistrzostwa.

Równie dobrze można byłoby powiedzieć, że Ty awansowałeś do europejskich pucharów, bo dla Nefixa ważniejsza jest zabawa w Athletic Bilbao niż puchary :D

pl Trxior
User
Registered2013-04-20
pl La Zabawa
pl Katian >> thursday june 27 - 19:14, Edited thursday june 27 - 19:44

Może i tak, ale gdyby Gothart zamiast budować stadion wydał 5 mld na transfery to nie wiem, czy Nurek by tak gładko zdobył majstra (o ile w ogóle by go zdobył). A Nurek ma teraz to szczęście, że trójka za jego plecami (no taka trójka sprzed 2 sezonów powiedzmy) zacisnęła pasa, by budować stadion. Jasne, że Nurek poświęcił się wcześniej, by ten stadion rozbudować i teraz to procentuje. Ale to nie jest zarzut, tylko fakt - czasowo się to tak wszystko złożyło, że był czas, kiedy między 36 a 39 sezonem (przez 4 sezony) Nurek był na 5 miejscu w lidze. Ligę wygrał wtedy 2 razy Anomander, raz Gothart, raz Czorny - ale rywalizacja wtedy była zażarta. Teraz sytuacja jest taka, że z sezonu 39, kiedy Nurek był 5, jeżeli zobaczymy na 4 zespoły przed nim, to jednego już nie ma (właściwie jest, ale w innych rękach i mocno osłabiony od tamtego czasu, bo długo był botem), a pozostała trójka praktycznie w tym samym czasie zdecydowała się na rozbudowę stadionu i zamiast się wzmocnić, powyprzedawała zawodników. I to nie jest zarzut wobec Nurka, nie chcę mu umniejszać sukcesu, ale patrząc obiektywnie na rywalizację w minionym sezonie to po prostu nikt nawet nie myślał o rywalizacji z Nurkiem i nie do końca dlatego, że Nurek miał super ekipę, ale dlatego, że czołówka miała teraz inne priorytety.

A czy Nurek ma faktycznie taki super skład? Ja przez długi czas rywalizowałem w Liechtensteinie i oprócz jednego Niemca właściwie nie miałem tam konkurencji, a raczej można powiedzieć, że on oprócz mnie nie miał w lidze żadnej konkurencji, bo ja go tak raczej tylko czasem podgryzałem. I w lidze przeważnie on był 1, ja drugi, ale nasza liga nie była żadnym wyznacznikiem - w europejskich pucharach ja raczej byłem bez sukcesów, Niemiec czasami naprawdę radził sobie bardzo dobrze. I teraz patrząc na europejskie puchary - w tym sezonie Nurek 1/8, w poprzednim Gothart ćwierćfinał, Nurek też był w 1/8 wtedy. Chodzi mi o to, że Nurek wcale nie wyskoczył nagle o 20 punktów przed resztę, bo miał jakąś mega strategię na ten sezon i fenomenalny skłąd, tylko trochę się na to złożyły okoliczności. Jasne, gdyby Gothart nie sprzedał kilku graczy, bardzo prawdopodobne, że Nurek i tak mistrzostwo by zdobył, tylko myślę, że nie z taką przewagą. I podkreślam po raz kolejny, nie chcę umniejszać Nurkowi jego zasług, ale w tym sezonie moim zdaniem nie miał konkurencji, bo nikt taką konkurencją dla niego być nie zamierzał. Jestem ciekaw jak widzą to Czorny i Gothart, bo to oni mogliby moim zdaniem powalczyć z Nurkiem o mistrzostwo, umiejętnie pompując kasę w transfery. I nie mówię, że by wygrali, ale rywalizacja na pewno byłaby bardziej zaciekła, a tak po prostu rywalizacji właściwie nie było.

To też widać w rankingu lig, gdzie niedawno byliśmy w TOP 3 a po tym sezonie spadamy z 12 na 14 miejsce. Nurek zdobył mistrzostwo i szczerze gratuluję, ale nie da się ukryć, że konkurencja mu trochę utorowała drogę po trofeum. Taka jest moja opinia - w sumie uważam, że fakt, ale przekonujecie mnie do tego, że to tylko moja opinia, chociaż staram się ją uargumentować na kilka sposobów.

I na koniec tylko dodam, że mam nadzieję, że nasza cała liga będzie rosła w siłę, bo nie wiem, czy w następnym sezonie nie będziemy walczyć o tylko 4 miejsca w europejskich pucharach (chociaż chyba od 15 miejsca w rankingu są tylko 4 miejsca, uf... będę miał znowu szansę :p)

E: Jeszcze edit co do mojego awansu do pucharów - no pisałem przecież, że jestem zaskoczony, chociaż nie powiem, że też jednak trochę dumny, bo ja ekipy aż tak mocnej na tle rywali nie miałem, zwłaszcza od połowy sezonu. Próbwałem ugrać co się da taktyką i nie spaść za nisko. Jakimś cudem się udało utrzymać w TOP 5. Ale w moim przypadku to akurat raczej szczęście dopisało, choćby w tej przedostatniej kolejce. Także jestem szczęśliwy, wycisnąłem z tego zespołu co mogłem, ale nie ukrywam, że szczęście dopisało i nie wstydzę się tego powiedzieć głośno. Staram się być obiektywny. I nie zdziwię się jak w przyszłym sezonie będę walczyć o utrzymanie zamiast o puchary. Wystarczy, że ze 2-3 ekipy się wzmocnią, szczęścia będę mieć trochę mniej, Soccer z 2 ligi przychodzi mocny i też może mnie myknąć i zaraz mogę być 5, ale od końca.

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nurek >> thursday june 27 - 20:07

Z tymi samymi piłkarzami zdobyłem mistrzostwo też sezon i dwa wcześniej. Zmiany były kosmetyczne - wymiana napastnika i zastąpienie starszych piłkarzy wychowankami o tym samym poziomie. Jaką drogę wybrały inne zespoły to nie moja sprawa. Mam nadzieję, że to je tylko wzmocni i rywalizacja będzie bardziej ekscytująca. Co by też znaczyło, że nikt nie pobije moich osiągnięć z tego sezonu - bez porażki i 84 punkty ;)

Argument o rankingu lig jest łatwo obalić - na to pracują wszystkie grające drużyny a nie tylko jedna. A jak Katian chcesz porozmawiać o moich wynikach w Europie na tle drużyn z innych lig to proszę. Taki argument ode mnie - po tym sezonie będę 12 w rankingu klubowym dzięki swoim wynikom. Nie przypominam sobie, żeby jakaś polska drużyna była tak wysoko. Nawet wtedy gdy w rankingu lig byliśmy na drugim miejscu.

pl Nurek
User
Registered2013-02-05
pl KS Nurki
pl Nefix >> thursday june 27 - 21:40

Bilbao tez sobie walnie stadion na 11 i bedzie elegancko :D

Moze zaraz po obecnej budowie jakby w koncu ktos Kęsego kupil po fajnej cenie zeby po wywaleniu 5,5mld zostalo tez na jakies huczne otwarcie z koncertem jakiejs mandaryny

pl Nefix
User
Registered2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl Trxior >> thursday june 27 - 22:14

"Może i tak, ale gdyby Gothart zamiast budować stadion wydał 5 mld na transfery to nie wiem, czy Nurek by tak gładko zdobył majstra (o ile w ogóle by go zdobył)."

No ale właśnie o to tu chodzi. Nurek przygotował sobie tę ekipę i budynki kilka sezonów temu. Również nie zrobił teraz żadnego transferu, a domyślam się, że coś na koncie ma.

Jak za kilka sezonów Nurek będzie zmuszony do sprzedaży swoich 30-letnich zawodników lub budowy budynków, a gothart czy czorny zdobędą mistrzostwo to przecież nie dzięki temu, że Nurek się nie przygotował, a dzięki temu, że oni szykują się już teraz.

pl Trxior
User
Registered2013-04-20
pl La Zabawa
pl kamikaze >> friday june 28 - 20:42

Ja z MAT pisałem na priv i zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem wspólnego zjazdu graczy RS. Wstępnie wydedukowaliśmy termin ostatni tydzień lipca lub 2/3 tydzień sierpnia w weekend. Ktoś chętny na taki zjazd? I co o Tym myślicie? Myśleliśmy nad grą w piłkę halową, imprezce zapoznawczej z Alko itd itp. Miejsce docelowe mniej więcej po środku. 

pl kamikaze
User
Registered2013-05-10
pl czorny >> friday june 28 - 23:41

U mnie w przyszlym sezonie dalszy ciag przebudowy kadry. Kiedy ten proces sie zakonczy, bede gral tylko wychowankami. 

pl czorny
User
Registered2013-09-01
pl Katian >> monday july 8 - 18:13

Dzisiaj mi kontuzjowali napada na 26 dni...

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion