League of Poland season 60 [4.1]

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Sezon 49 (14)

pl Mario >> friday december 6 - 16:58

Witam w sezonie 49 ligi 4.1!

Jak tam panowie, jakie plany na ten sezon? Jakie cele? Jakie wzmocnienia poczyniliście?

Ja liczę w tym sezonie na top 3 i walkę w barażach o awans. Nie mam zbytniej głębi składu, więc jeśli mnie dopadną kontuzje to mogę mieć problem. Chcę też ulepszyć moją akademię i bazę treningową conajmniej na 7 poziom. Kupiłem też 2 nowych grajków, pomocnika i napastnika (troszkę przepłaciłem) i szukam jakiegoś młodego pomocnika, którego bym rozwijał i wystawiał w pierwszym składzie.

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mirmił >> saturday december 7 - 17:41

Ja tylko wypożyczyłem japończyka do ataku, a o awansie to jeszcze nie myślę.

pl Mirmił
User
Registered2015-03-24
cn FC Taijiquan
pl St. Pauli >> monday december 9 - 09:03

Udało się wypożyczyć napastnika z Mistrza Polski - to jest bolączką mojej drugiej drużyny, może obronę i pomoc też uda się jeszcze wzmocnić. Celuję w drugie miejsce i jak największą ilość pieniędzy na koniec sezonu. Absolutnie nie chcę awansować do 3 ligi. Mam za stary skład. On wymaga natychmiastowego odmłodzenia, więc to + dalsza rozbudowa zaplecza jest celem na ten sezon :)

Powodzenia wszystkim! 

pl St. Pauli
Newbie
Registered2013-06-01
pl Mario >> thursday december 12 - 17:49, Edited thursday december 12 - 17:55

Jest! Awansowałem do następnej rundy w pucharze krajowym. Niespodziewałem się tego, bo grałem z Dragons, a w zeszłym sezonie nie miałem z nimi szans w lidze. Liczę, że w następnej rundzie dostanę słabszego rywala.

Przy okazji, Rojava mam pytanie: dlaczego każdy zawodnik którego tworzysz nazywa się Karol Marks? Wiem kim była ta postać historyczna, ale ciekaw jestem o co dokładniej chodzi.

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Katian >> thursday december 12 - 22:17

Witam wszystkich. Mam ciekawego pomocnika do wypożyczenia, jakby ktoś chciał.

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1943874/transfer

pl Katian
User
Registered2013-06-16
pl Biały Legion
pl St. Pauli >> friday december 13 - 19:28, Edited friday december 13 - 20:12

Na mnie w następnej rundzie niestety czeka już spadkowicz z Ekstraklasy, więc moja przygoda w tym sezonie z PP się kończy. Szczęśliwego losowania nie było :/

A co do Marksów, nie sądziłem że ktoś na nich zwróci uwagę! Gratuluję spostrzegawczości :)

Jeśli tak połączysz kilka faktów to będziesz miał jasny obraz:

1) Nazwa pierwszego klubu to YPG International - to międzynarodowa ochotnicza brygada bojowa broniąca terenu Kurdystanu (Rożawy/Rojavy) najpierw przed ISIS, a teraz przed faszystowskimi zapędami dyktatora Erdogana.

2) Nazwa drugiego klubu to AKS ZŁY - pierwszy oddolny, społeczny klub sportowy w Warszawie, bez prezesów, wielkich pieniędzy. Takie Against Modern Football w rzeczywistości z tym, że bez rasizmu, homofobii i szeroko rozumianej nienawiści. Nie ważne kim jesteś. Jesteś kibicem i to jest najważniejsze :)

3) Nick to #FreeRojava - odnosi się bezpośrednio do Kurdów i ich walki o niepodległość (btw. w podobnej sytuacji była Polska, z tym że zamiast trzech okupantów jest ich czterech, tam ludność jest pod okupacją Turcji, Iraku, Iranu i Syrii). Mieszkańcy regionu Rożawa korzystają z podstawowych praw, takich jak równość płci i wolność wyznania (coś niespotykanego w tej części świata). Naród wielkości dorównującego nam Polakom tworzy prawdziwe oddolne państwo. Rząd obywateli, a nie skorumpowanych polityków na smyczy wielkiego biznesu.

4) Karol Marks - wiesz co to za człowiek, nie jesteś ignorantem i dzięki tym trzem pierwszym pkt. już wiesz dlaczego tak nazywają się moi utworzeni zawodnicy :) 

pl St. Pauli
Newbie
Registered2013-06-01
pl Mario >> friday december 13 - 20:07

Co do kurdów, to po nicku się trochę zorientowałem, ale nie jestem dobrze zorientowany w tym temacie, choć cośtam wiem. W sumie ciekawy pomysł na wsparcie słusznych idei.

W pucharze mam trochę lepiej, ale też raczej za dużych szans nie mam. Gram z trzecioligowcem.

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mario >> saturday january 4 - 21:02

Połowa sezonu za nami. Troszkę mi nie poszło, myślałem że moja strata do 3 miejsca będzie mniejsza, ale może pobiję się jeszcze o 4, bo teraz będę miał znacznie więcej meczow u siebie. Trochę oslabilem swój skład w okienku transferowym bo chce bardziej stawiać na juniorów i rozbudowę zaplecza, ale jeśli ominą mnie większe kontuzje to dam radę.

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mario >> monday january 13 - 13:37

No kiedyś ta passa bez porażki musiała się skończyć :) Zagrałem defensywnie licząc na bezbramkowy remis, ale ten karny na początku meczu pozwolił mi sięgnąć po 3 punkty

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mirmił >> monday january 13 - 14:50

No qurde dwie czerwone w jednym meczu to chyba lekka przesada :( Silnik opamiętaj się!

pl Mirmił
User
Registered2015-03-24
cn FC Taijiquan
pl St. Pauli >> monday january 13 - 15:22

Gratulacje! :)

Ja już na pewniaka wystawiam w składzie po dwóch obrońców - juniorów, którzy mają skill główny na poziomie 1,35 :P

pl St. Pauli
Newbie
Registered2013-06-01
pl Mirmił >> monday january 20 - 10:47

Gratulacje dla AKS ZŁY za zdobycie mistrzostwa w pięknym stylu! :)

A Neew Mlodochowo i Ivy FC życze powodzenia w barażach! :)

pl Mirmił
User
Registered2015-03-24
cn FC Taijiquan
pl Mario >> monday january 20 - 14:20

Dokładnie, widzimy się w 3 lidze w sezonie 51!

pl Mario
User
Registered2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl St. Pauli >> monday january 20 - 18:01

Dzięki Panowie! :) Zobaczymy czy będę w stanie się utrzymać w 3 lidze - tak bardzo nie chciałem tego awansu :P

Trzymam za Was kciuki w nowym sezonie, a Neew i Ivy niech dadzą czadu w barażach! 

pl St. Pauli
Newbie
Registered2013-06-01