European League season 75
Group stage
⇩ Read round information ⇩Group 1
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mambo Football Club | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 14 | 2 | |
2 | Scammonden Daoists | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 6 | |
3 | YELLOW REFUGEES | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | |
4 | FC Tartu #3 | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 12 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 2
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC OTB | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 1 | |
2 | Beşiktaş JK¹⁹⁰³ | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | |
3 | Axinos | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | |
4 | UC Cork 2012 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 20 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 3
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szirmai Világos | 2 | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 5 | 3 | |
2 | VV Rijsoord | 4 | 8 | 6 | 1 | 5 | 0 | 7 | 5 | |
3 | Ønslev FC | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 5 | |
4 | Fc Blackart | 1 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 4 | 6 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 4
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KV Sint-Pieters-Woluwe | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 7 | 3 | |
2 | Canvey Island | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 5 | |
3 | FC Gland | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 11 | |
4 | DPH Podsused | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 5
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kalimdor's Revenge | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 18 | 3 | |
2 | Labinoti | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 4 | |
3 | Royal Union Sint-Gillis | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 11 | |
4 | Letterkenny United | 1 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 16 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 6
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Nurki | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 5 | |
2 | FC Empoli | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | |
3 | FC Kadıoğlu Gençlik ⭐ | 1 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 6 | |
4 | FC Titans | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 11 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 7
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Real Astorga | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 6 | |
2 | FC Bratislava Orient | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 8 | 8 | |
3 | IFK Helsingfors | 3 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 12 | 11 | |
4 | Puka City Strikes Back | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 12 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 8
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roni's Team | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 5 | |
2 | FC Smunck | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 5 | 2 | |
3 | Biały Legion | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 | |
4 | FK Puntukas | 2 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 11 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 9
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mystic Warrior Copenhagen | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 6 | |
2 | Ditus FC | 4 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 4 | |
3 | Caudal | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 3 | 3 | |
4 | Teos Stars | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 10
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AC Selki | 4 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 6 | |
2 | VfB Leipzig | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 5 | |
3 | AC Recas | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 10 | |
4 | Abreu Loureiro FC | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 14 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 11
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pro Vasto 1902 | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 8 | |
2 | Dansk Fodbold | 3 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 13 | 11 | |
3 | ⭐Frutigen⭐Garde Sport⭐ | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 14 | |
4 | Breizh Coyotes de Tahiti | 2 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10 | 14 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 12
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | **** The Hague FC **** | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 3 | |
2 | Caldas FC | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 6 | |
3 | Exysoul FC | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 | |
4 | SK Liepājas Metalurgs | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 11 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Draw rules
*All the teams that qualified for this round are divided over 4 seeding pots based on their club coefficient. Each group will consist of one team from each of the 4 seeding pots.
The teams are divided over the pots based on their club coefficient. The strongest teams are placed in pot 1 and the weakest teams in pot 4, etc.
Teams from the same country can not be drawn against each other in this round.
Team advancement rules
- The numbers 1 and 2 of the group stage advance to the next round.
Group stage tiebreakers
- Points
- Head to head results (points, goal difference, goals scored)
- Goal difference
- Goals scored
- Number of away goals
The finals of this tournament will be played in the stadium of Prussians.