European League season 63
Group stage
⇩ Read round information ⇩Group 1
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KV Sint-Pieters-Woluwe | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 4 | |
2 | FC OTB | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 7 | 5 | |
3 | Roni's Team | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10 | 15 | |
4 | AS Roma | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 14 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 2
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Dublin | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 9 | |
2 | FC Smunck | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 17 | 12 | |
3 | FC Tammelan Ryske | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 14 | 17 | |
4 | Biały Legion | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 8 | 16 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 3
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caudal | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 2 | |
2 | Eintracht Frankfurt | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 8 | 5 | |
3 | FC Liepaja | 1 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 6 | |
4 | FC Tel Aviv #3 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 16 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 4
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AC Recas | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 6 | |
2 | Cardiff City FC | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 7 | |
3 | REAL CAVEDONIA | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 9 | |
4 | FC Tartu #3 | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 16 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 5
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Les Licornes Blanches | 4 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 4 | |
2 | FC Sofia #11 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 6 | |
3 | Gazuza Futebol Clube | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 9 | |
4 | FC Kadıoğlu Gençlik ⭐ | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 13 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 6
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RS FC | 3 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | |
2 | FC IPP | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 8 | |
3 | Guizhou Honglong | 1 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | |
4 | DPH Podsused | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 11 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 7
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SK Liepājas Metalurgs | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13 | 4 | |
2 | Minor Club | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | |
3 | FC Titans | 3 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 10 | |
4 | FC Schaerbeek | 1 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9 | 15 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 8
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Inter | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 8 | |
2 | Gaziantepspor #2 | 4 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 10 | 11 | |
3 | Teos Stars | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 9 | |
4 | Rofl Team | 1 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 7 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 9
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Mazpisāni | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | |
2 | NextGen FC | 2 | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 12 | 4 | |
3 | Sporting Alverca #3 | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11 | 23 | |
4 | Olympic Massilia | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 13 | 12 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 10
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kalimdor's Revenge | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 6 | |
2 | Laachi | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | |
3 | FC ReTards | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 14 | 13 | |
4 | Paliokastro | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 13 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 11
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | OH Leuven | 3 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 4 | |
2 | KS Nurki | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | |
3 | PEC Zwolle | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 6 | |
4 | Bursa | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 18 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Group 12
Team | Seed* | Points | MP | W | D | L | GS | GA | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Le Feu Occulte | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 5 | |
2 | SC Braga | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 9 | |
3 | FC Jerusalem | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 12 | |
4 | FC Pusa | 1 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 13 |
Matches | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Draw rules
*All the teams that qualified for this round are divided over 4 seeding pots based on their club coefficient. Each group will consist of one team from each of the 4 seeding pots.
The teams are divided over the pots based on their club coefficient. The strongest teams are placed in pot 1 and the weakest teams in pot 4, etc.
Teams from the same country can not be drawn against each other in this round.
Team advancement rules
- The numbers 1 and 2 of the group stage advance to the next round.
Group stage tiebreakers
- Points
- Head to head results (points, goal difference, goals scored)
- Goal difference
- Goals scored
- Number of away goals
The finals of this tournament will be played in the stadium of FC Vranov nad Topl'ou.